Verkeerd geïnstalleerde veiligheidsrelings gevind op Florida-paaie

Die staat doen 'n omvattende hersiening van elke duim van sy paaie nadat 10 ondersoeke die databasis wat ons saamgestel het, by die Florida Department of Transportation ingedien het.
"Die FDOT doen 'n inspeksie van alle geïnstalleerde vangrelings op staatspaaie regdeur Florida."
Charles “Charlie” Pike, wat nou in Belvedere, Illinois woon, het nog nooit voorheen met enige verslaggewer gepraat nie, maar het vir 10 Investigates gesê: “Dit is tyd om my storie te vertel.”
Sy verhaal het op 29 Oktober 2010 op Staatsroete 33 in Groveland, Florida, begin.Hy was 'n passasier in 'n bakkie.
"Ek onthou hoe ons gery het ... ons het uitgeswaai en 'n Labrador of 'n groot hond gemis.Ons het so uitgeswaai – ons het die modder en die agterkant van die band getref – en die vragmotor het 'n bietjie gegly,” het Pike beskryf.
"Sover ek weet, moet die heining breek soos 'n trekklavier, 'n soort buffer ... hierdie ding het soos 'n harpoen deur die vragmotor gegaan," het Pike gesê.
Die vangrail loop deur die vragmotor na die passasierskant, waar Pike is.Hy het gesê hy het nie gedink die skop was so hard totdat hy sy been deur die heining begin beweeg het nie.
Reddingswerkers moes hul lewe waag om Pike uit die vragmotor te kry.Hy is per helikopter na Orlando Regional Medical Centre geneem.
"Ek het wakker geword en gevind dat ek geen linkerbeen het nie," het Pike gesê.“Ek het gedink: “Ma, het ek my been verloor?”En sy het gesê: “Ja.“…ek net…die water het my geraak.Ek het begin huil.Ek dink nie ek het seergekry nie.”
Pike het gesê hy was sowat 'n week in die hospitaal voordat hy ontslaan is.Hy het deur intensiewe sorg gegaan om weer te leer loop.Hy is met 'n prostese onder die knie toegerus.
"Op die oomblik sou ek sê om en by graad 4 is normaal," het Pike gesê, met verwysing na pyn wat by graad 10 begin. "Op 'n slegte dag wanneer dit koud is ... Vlak 27."
“Ek is kwaad, want as daar nie heinings was nie, sou alles reg wees,” het Pike gesê.“Ek voel bedrieg en baie kwaad oor hierdie hele situasie.”
Ná die ongeluk het Parker 'n regsgeding teen die Florida-departement van vervoer aanhangig gemaak.Die regsgeding beweer dat die vragmotor teen onbehoorlik geïnstalleerde Florida-gevangene-relings vasgery het en dat die staat nalatig was in sy "versuim om State Highway 33 in 'n veilige toestand te onderhou, bedryf, herstel en in stand te hou".
“As jy iets gaan vrystel om mense te help, moet jy seker maak dit is op die regte manier gebou om mense te help,” het Pike gesê.
Maar 10 Investigates, saam met veiligheidsadvokate, het tientalle misplaaste heinings regoor die staat gevind 10 jaar ná Pike se ongeluk.
Ondersoekende Digest: Oor die afgelope vier maande het 10 Tampa Bay-verslaggewer Jennifer Titus, vervaardiger Libby Hendren, en kameraman Carter Schumacher oral in Florida gereis en selfs Illinois besoek en onbehoorlik geïnstalleerde vantrelings op staatspaaie gevind.As die vantreling verkeerd geïnstalleer is, sal dit nie werk soos dit getoets is nie, wat sommige vantrelings "monsters" maak.Ons span het hulle gevind van Key West tot Orlando en van Sarasota tot Tallahassee.Die Florida Departement van Vervoer doen nou 'n omvattende inspeksie van elke duim van die vangrail.
Ons het 'n databasis van misplaaste veiligheidsrelings in Miami, Interstate 4, I-75 en Plant City saamgestel - net 'n paar voet van die Florida Departement van Vervoer-hoofkwartier in Tallahassee.
“Donderweer het die spoorlyn getref waar dit nie moes wees nie.Wat as hulle nie hulself of goewerneur DeSantis kan beskerm nie?Dit moet verander – dit moet uit hul kultuur kom,” sê Steve Allen, wat hom vir veiliger paaie beywer,” het Merce gesê.
Ons span het saam met Eimers gewerk om 'n databasis van misplaaste heinings te skep.Ons plaas lukraak heinings regdeur die staat en voeg dit by ons lys.
“Om teen die einde van die heining te hardloop, die heining te tref, kan 'n baie gewelddadige daad wees.Die resultate kan nogal indrukwekkend en lelik wees.Dit is maklik om die feit oor die hoof te sien dat een bout – een op die verkeerde plek – jou kan doodmaak.Die onderstebo deel daarvan sal jou doodmaak,” het Ames gesê.
Steve is 'n ER dokter, nie 'n ingenieur nie.Hy het nooit skool toe gegaan om heining te leer nie.Maar Ames se lewe is vir altyd deur die heining verander.
“Daar is berig dat ek geweet het dat my dogter in 'n kritieke toestand is.Ek het gevra: "Sal daar enige vervoer wees," en hulle het gesê: "Nee," het Ames gesê.“Ek het destyds nie nodig gehad dat die polisie aan my deur klop nie.Ek het geweet my dogter is dood.
“Sy het op 31 Oktober uit ons lewens gesterf en ons het haar nooit weer gesien nie,” het Ames gesê."Daar is 'n reling oor haar kop ... ons het haar nie eers die vorige keer gesien nie, wat my in 'n konyngat lei waaruit ek nog nie uitgeklim het nie."
Ons het Eimers in Desember gekontak, en binne 'n paar weke nadat ons met hom gewerk het, het ons databasis 72 misplaaste heinings gevind.
“Ek het hierdie klein, klein persentasie gesien.Ons praat seker van honderde heinings wat verkeerd aangebring kon gewees het,” het Ames gesê.
Christie en Mike DeFilippo se seun, Hunter Burns, is dood nadat hy 'n onbehoorlik geïnstalleerde vangrail getref het.
Die egpaar woon nou in Louisiana, maar keer dikwels terug na die terrein waar hul 22-jarige seun vermoor is.
Drie jaar het verloop sedert die ongeluk, maar mense se emosies is steeds sterk, veral wanneer hulle 'n vragmotordeur met 'n geroeste ysterrooster, wat net 'n paar meter van die ongeluksplek geleë is, sien.
Volgens hulle was die vragmotor se geroeste deur deel van die vragmotor wat Hunter die oggend van 1 Maart 2020 bestuur het.
Christy het gesê: “Hunter was die wonderlikste ou.Hy het die kamer verlig sodra hy ingekom het.Hy was die slimste mens.So baie mense was lief vir hom.”
Volgens hulle het die ongeluk vroeg Sondagoggend gebeur.Christie onthou dat toe hulle 'n klop aan die deur hoor, was dit 06:46 op die horlosie.
“Ek het uit die bed gespring en daar het twee Florida-hoofwegpatrolliebeamptes daar gestaan.Hulle het vir ons gesê Hunter het 'n ongeluk gehad en hy het dit nie gemaak nie,” het Christie gesê.
Volgens die ongeluksverslag het Hunter se vragmotor teen die einde van die vangrail gebots.Die impak het veroorsaak dat die vragmotor antikloksgewys tol voordat dit omgeslaan en teen 'n massiewe oorhoofse verkeersteken vasgery het.
“Dit is een van die skokkendste truuks wat ek nog gevind het wat verband hou met 'n noodlottige motorongeluk.Hulle moet uitvind hoe dit gebeur het en dit sal nooit weer gebeur nie.Ons het 'n 22-jarige ou gehad wat in 'n padteken vasgery het en uitgebrand het.“Ja.Ek is kwaad en ek dink mense in Florida moet ook kwaad wees,” het Ames gesê.
Ons leer dat die heining waarin Burns vasval nie net verkeerd geïnstalleer is nie, maar ook die Frankenstein.
“Frankenstein gaan terug na Frankenstein die monster.Dit is wanneer jy onderdele van verskillende stelsels neem en dit saam meng,” het Eimers gesê.
“Ten tyde van die ongeluk was die ET-Plus-reling nie aan ontwerpspesifikasies nie as gevolg van onbehoorlike installasie.Die vangrail kon nie deur die ekstrusiekop beweeg nie omdat die terminaal 'n kabelhegstelsel gebruik het wat aan die vangrail vasgebout het eerder as om selfbelyn te wees.Haakvrystelling Voer, maak plat en gly van die skokbreker af.So wanneer die wag deur 'n Ford-vragmotor getref word, gaan die punt en wag deur die passasierskant se voorskerm, enjinkap en vloer van die Ford-vragmotor tot in sy passasierskompartement.”
Die databasis wat ons met Eimers geskep het, sluit nie net verkeerd geïnstalleerde heinings in nie, maar ook hierdie Frankensteins.
“Ek het nog nooit gesien jy moet baie hard werk om die verkeerde produk te installeer nie.Dit is baie makliker om dit net reg te doen,” het Ames gesê met verwysing na Burns se ongeluk.Ek weet nie hoe jy dit so opgemors het nie.Laat daar geen dele daarin wees nie, voeg dele in sonder dele wat aan hierdie stelsel behoort.Ek hoop die FDOT ondersoek hierdie ongeluk verder.Hulle moet uitvind wat hier aangaan.“
Ons het die databasis aan professor Kevin Shrum van die Universiteit van Alabama in Birmingham gestuur.Siviele ingenieurs stem saam dat daar 'n probleem is.
"Vir die grootste deel kon ek bevestig wat hy gesê het en het gevind dat baie ander dinge ook verkeerd is," het Schrum gesê."Die feit dat daar baie foute is wat redelik konstant is en dat dieselfde foute kommerwekkend is."
"Jy het kontrakteurs wat vangrelings installeer en dit is die hoofbron van relinginstallasie regoor die land, maar wanneer installeerders nie weet hoe die oppervlak veronderstel is om te werk nie, laat hulle in baie gevalle net die opstelling loop," het Schrum gesê..“Hulle sny gate waar hulle dink hulle moet wees, of slaan gate waar hulle dink hulle moet wees, en as hulle nie die funksionaliteit van die terminale verstaan ​​nie, sal hulle nie verstaan ​​hoekom dit sleg is of hoekom dit verkeerd is nie.”werk nie.
Ons het hierdie tutoriaalvideo op die agentskap se YouTube-bladsy gevind, waar Derwood Sheppard, State Highway Design Engineer, praat oor die belangrikheid van behoorlike vangrailinstallasie.
“Dit is baie belangrik om hierdie komponente te installeer soos botstoetse gedoen word en die installasie-instruksies sê vir jou om dit te doen volgens wat die vervaardiger vir jou gegee het.Want as jy dit nie doen nie, weet jy dat om die stelsel styf te maak kan lei tot die resultate wat jy op die skerm sien, die wagte kan buig en nie behoorlik uitdruk nie, of ’n kajuitpenetrasiegevaar kan skep,” sê Sheppard in ’n YouTube-tutoriaalvideo..
DeFilippos kan steeds nie uitmaak hoe hierdie heining op die pad gekom het nie.
“My menslike verstand verstaan ​​nie hoe logies dit is nie.Ek verstaan ​​nie hoe mense van hierdie goed kan sterf nie en dit is steeds nie behoorlik deur ongekwalifiseerde mense geïnstalleer nie, so ek dink dis my probleem.Christy gesê.“Jy neem iemand anders se lewe in jou eie hande omdat jy dit nie die eerste keer reg gedoen het nie.”
Hulle toets nie net elke duim van die veiligheidsrelings op Florida se staatswye snelweë nie, “die departement herhaal die veiligheid en belangrikheid van ons beleide en prosedures vir personeel en kontrakteurs wat verantwoordelik is vir die installering en inspeksie van veiligheidsrelings en verswakkers.Ons manier.”
“Die Florida Departement van Vervoer (FDOT) se topprioriteit is veiligheid, en die FDOT neem jou bekommernisse baie ernstig op.Die 2020-voorval met mnr. Burns wat jy genoem het, was 'n hartverskeurende lewensverlies en die FDOT reik uit na sy familie.
“Vir u inligting het FDOT ongeveer 4 700 myl se versperrings en 2 655 skokbrekers op ons staatspaaie geïnstalleer.Die departement het beleide en praktyke vir alle toerusting wat in ons fasiliteite gebruik word, insluitend wagte en knaldempers.Installasie van heinings en diens herstelwerk.met behulp van komponente wat spesifiek ontwerp en gekies is vir elke ligging, gebruik en versoenbaarheid.Alle produkte wat in Departement-fasiliteite gebruik word, moet deur Departement-goedgekeurde vervaardigers gemaak word, aangesien dit help om komponent-versoenbaarheid te verseker.Kontroleer ook elke twee wagposisies elke jaar of onmiddellik na skade.
“Die departement werk ook hard daaraan om die jongste botstoetsbedryfstandaarde betyds te implementeer.FDOT-beleid vereis dat alle bestaande vangrailinstallasies voldoen aan die botstoetsstandaarde van NCHRP-verslag 350 (aanbevole prosedures vir die assessering van padveiligheidsprestasie).Daarbenewens het die FDOT in 2014 'n implementeringsplan ontwikkel deur die AASHTO Equipment Safety Assessment Manual (MASH), die huidige botstoetsstandaard, aan te neem.Die departement het sy wagstandaarde en goedgekeurde produklys opgedateer om te vereis dat alle nuut geïnstalleerde of heeltemal vervangde toerusting aan MASH-vereistes voldoen.Boonop het die departement in 2019 beveel dat alle X-lite-wagte landwyd in 2009 vervang word. Gevolglik is alle X-lite-wagte van ons landwye fasiliteite verwyder.


Postyd: 25-Mrt-2023